Sky's The Limit, who maintains form, may repeat in the Class I Udhagamandalam Cup (1,200m), the main event of the races to be held here on Saturday (May 21).

CHERAMBADI CUP (Div. I), (1,400m), Cl. V-B, 1-30 a.m.: 1. Tycoon Of Stars (5) Bopanna 63, 2. Brave Prospector (7) Sham Kumar 61.5, 3. Prince Ville (4) Srinivasan 61, 4. Spenderville (3) Chowgule 61, 5. Forest Dream (1) C. Umesh 60.5, 6. Runaway Hit (6) N. Murugan 55, 7. Noble Intention (2) Huzaif 53.5, 8. Golden Galaxy (10) Lakshmanan 53, 9. Regent Appeal (8) Akbar 53 and 10. Reigning Monarch (9) Zulquar Nain 50.

1. Noble Intention, 2. Forest Dream, 3. Brave Prospector

COORG PLATE (1,300m), Cl. IV, 4-y-o & over, 10-50: 1. Bountiful Talent (6) Kabthar 60, 2. Supersticous (5) Miss Roopa 60, 3. Secret Admirer (3) Ross 59.5, 4. Valiant Romeo (4) Rajendra Singh 57.5, 5. Regal Reform (2) Prem 54 and 6. King Of Dance (1) Babul 51.5.

1. Supersticous, 2. Regal Reform

UDHAGAMANDALAM CUP (1,200m), Cl. I, 11-10: 1. Sky's The Limit (1) Rajendra Singh 60, 2. Cosmic Explorer (3) Ross 56.5, 3. Numeric (6) Miss Roopa 56.5, 4. King's Envoy (5) Prem 52.5, 5. Steal The Glory (2) C. Velu 51.5 and 6. Best Of The Blues (4) Kabthar 51.

1. Sky's The Limit, 2. Cosmic Explorer

BRIGHT MOON PLATE (1,300m), Cl. II, 11-30: 1. Polar Wolf (6) Rajendra Singh 60, 2. Flaming Ace (1) Babul 59.5, 3. Dancer's Wave (3) Ross 57.5, 4. Empirical (2) Prem 57, 5. Fair Option (7) Miss Roopa 57, 6. Champ Forever (5) C. Velu 55.5 and 7. Associator (4) Kabthar 51.

1. Polar Wolf, 2. Champ Forever, 3. Dancer's Wave

SATYAMANGALAM PLATE (Div. I), (1,300m), maiden 3-y-o only (Terms), 11-55: 1. Dazzler (2) C. Velu 55, 2. Knight And Day (1) Miss Roopa 55, 3. March To Victory (8) C. Brisson 55, 4. Concerto (3) Prem 53.5, 5. Hypnotized (4) N. Murugan 53.5, 6. Opera Bay (7) Rajendra Singh 53.5, 7. Starlight Silver (6) Babul 53.5 and 8. Star Of Fashion (5) Ross 53.5.

1. Knight And Day, 2. Opera Bay,

3. Star Of Fashion

SATYAMANGALAM PLATE (Div. II), (1,300m), maiden 3-y-o only (Terms), 12-20 p.m: 1. Grand Legend (4) Babul 55, 2. My Talisman (6) Rajendra Singh 55, 3. Pantomime (7) Kabthar 55, 4. Rocket Flare (1) Miss Roopa 55, 5. Desert Rays (5) Ross 53.5, 6. Hurricane (3) C. Velu 53.5 and 7. Majestic Wind (2) Bopanna 53.5.

1. Rocket Flare, 2. My Talisman, 3. Pantomime

MARUDAMALAI PLATE (1,200m), Cl. III, 12-45: 1. The Honorable (6) Rajendra Singh 61, 2. Mesmerize (7) C. Velu 59, 3. Cobra King (2) Ross 58, 4. Kings Ransom (8) Casey 56.5, 5. Golden Memories (1) Prem 54, 6. Miss Mysterious (5) Miss Roopa 52, 7. Passion Princess (3) Kabthar 52 and 8. Royal Commander (4) Babul 50.

1. Mesmerize, 2. Golden Memories, 3. Kings Ransom

S. J. K. IRANI MEMORIAL CUP (1,200m), Cl. V-A, 1-10: 1. Mill Fontaine (14) Prem 61, 2. Special Gesture (18) Casey 61, 3. Gold Digger (15) S. Manohar 60.5, 4. Ruby Legend (5) Babul 60.5, 5. Born To Luxury (17) Venkatesan 60, 6. Roy Joy (12) C. Umesh 60, 7. Duke Of Windsor (3) C. Velu 59.5, 8. Legionaire (9) Kabthar 59.5, 9. Chancellor (2) Miss Roopa 58.5, 10. Confederation (7) Ross 58.5, 11. Kings Admiral (13) Rajendra Singh 58.5, 12. Casino Knight (16) C. Brisson 57, 13. Instant Appeal (4) Chowgule 56, 14. Royal Glint (8) Manikandan 56, 15. Cool Brother (1) C. Murugan 52.5, 16. Millstream (10) Huzaif 52, 17. Luck By Chance (6) Mukesh Kumar 51.5 and 18. Kid Brother (11) Saddam Iqbal 50.

1. Chancellor, 2. Confederation,

3. Special Gesture

CHERAMBADI CUP (Div. II), (1,400m), Cl. V-B, 1-30: 1. Sahara Prince (4) C. Umesh 62.5, 2. Galloping Bay (1) Saddam Iqbal 62, 3. Proud Catch (3) S. Manohar 61, 4. Running Free (9) Sham Kumar 60, 5. Klaxon (5) N. Murugan 57.5, 6. Beau Gallant (8) Manikandan 55, 7. Majestically (6) Mukesh Kumar 50.5, 8. Highland Legacy (7) S. S. Azad 50, 9. King Tudor (10) C. Murugan 50 and 10. Kiss Me (2) Bopanna 50.

1. Galloping Bay, 2. Sahara Prince, 3. Majestically

Day's best:Sky's The Limit

Double:Supersticous – Polar Wolf

More In: SPORT | Today's Paper