BANGALORE: Aura and All Dancing may fight out the finish of the S. Rangarajan Memorial Trophy (1,200m), the main event of the races to be held here on Friday (Feb. 23).

False rails (width about 6m from 1,600m to the winning post) will be in position.

1 TALAKAVERI PLATE (Div. II), (1,100m) maiden 3-y-o only (Terms) 2-30 p.m: 1. Tobin (8) Gnaneshwar 55, 2. Count This (1) Tauseef 55, 3. Mountain Bear (6) Shakti 55, 4. Sign Of Luck (7) Krishnan 55, 5. Give Me The Money (5) I. Chisty 53.5, 6. Renascent (2) Suraj Narredu 53.5, 7. Polar Ruby (3) Shobhan 53.5, 8. Born Beauty (10) Appu 53.5, 9. Maahi Ve (9) A. Imran Khan 53.5 and 10. Altivo (4) Rajesh Babu 53.5.

1. Renascent, 2. Born Beauty, 3. Give Me The Money

2 TALAKAVERI PLATE (Div. I), (1,100m) maiden 3-y-o only (Terms) 3-00: 1. Bliss (2) Christopher 55, 2. Mandolin Music (9) Appu 55, 3. Enforcer (4) Rajesh Babu 55, 4. Remarkable Stride (8) S. Babu 55, 5. Paint Me Red (5) Harish 55, 6. Clap And Run (1) Md. Shafiq 55, 7. Ocean Crest (6) I. Chisty 53.5, 8. Fairy Flame (3) Raja Rao 53.5 and 9. Latin Twister (7) Gnaneshwar 53.5.

1. Ocean Crest, 2. Bliss, 3. Enforcer

3 BANDIPUR CUP (1,400m) rated 20 to 50, 5 & 6-y-o 3-30: 1. Way To Wealth (2) Sreekanth 62, 2. Brave Bheem (7) Amarpreet 61.5, 3. Aspen Bay (8) Suraj Narredu 61.5, 4. Dhanush (4) Krishnan 61, 5. Stage Coach (3) Appu 59.5, 6. Kinrara (6) Mahendran 59, 7. Kandiate (5) A. Imran Khan 58.5 and 8. Cashfirsttiketnext (1) P. Ramesh 56.5.

1. Aspen Bay, 2. Way To Wealth, 3. Stage Coach

4 S. RANGARAJAN MEMORIAL TROPHY (1,200m) rated 80 & above 4-00: 1. Aura (2) Srinath 60, 2. Tribal Fantasy (1) Appu 58, 3. Laguna Blue (5) Shobhan 57, 4. All Dancing (8) Suraj Narredu 56.5, 5. Heroism (4) Rajesh Babu 55, 6. Steelium (7) A. Imran Khan 54, 7. Beyond Therapy (6) Krishnan 48.5 and 8. Einstein (3) I. Chisty 47.

1. Aura, 2. All Dancing, 3. Einstein

5 SHRAVANABELAGOLA PLATE (1,400m) rated 60 to 90 4-30: 1. Whisper City (7) R. Marshall 62, 2. Cellisima (4) Appu 59.5, 3. Chief's Dream (9) Srinath 58.5, 4. Winfoot (8) Gnaneshwar 56.5, 5. My Turn (5) Suraj Narredu 54, 6. Secret Fury (3) Harish 53.5, 7. Stone Of Destiny (6) Christopher 53, 8. Gallery Queen (1) Rajesh Babu 53 and 9. Mischevious Star (2) A. Imran Khan 52.5.

1. My Turn, 2. Winfoot, 3. Stone Of Destiny

6 SIDDAGANGA PLATE (1,600m) rated 40 to 70, 5 & 6-y-o 5-00: 1. Alejandros (3) Selvaraj 62, 2. Cascabel (7) Srinath 61.5, 3. Pat On The Back (5) Rajesh 59, 4. Pal Joey (12) Gnaneshwar 58, 5. Forever Grande (8) Md. Thameem 55, 6. Apollo Crown (9) A. Imran Khan 54.5, 7. Forza (2) R. Marshall 54.5, 8. Sneak Preview (1) Shobhan 54.5, 9. Ranveer (10) Krishnan 54, 10. Alvinia (4) Mark 54, 11. Worth A Gold (11) Harish 54 and 12. Perfectremembrance (6) Appu 48.

1. Alejandros, 2. Forza, 3. Apollo Crown

7 JAYANAGAR PLATE (1,800m) rated 00 to 30 5-30: 1. Air Warrior (9) A. Imran Khan 61.5, 2. Swiss Chocolate (2) Gnaneshwar 60.5, 3. Stride To Strike (4) Srinath 60, 4. Kandalla (5) Shivakumar 58, 5. Consort King (7) Chandrashekar 57, 6. Young Indian (3) Appu 51, 7. Subaggregate (6) Christopher 50.5, 8. Royal Filly (8) Rajesh 50 and 9. Destiny Dame (1) Lakshmikant 49.5.

1. Young Indian, 2. Air Warrior, 3. Stride To Strike

Day's best: Ocean Crest

Double: Aspen Bay My Turn

Jkt: 3, 4, 5, 6 & 7; Mini Jkt: 2, 3, 4 & 5; Tr: 5, 6 & 7; Exacta: 4, 6 & 7.

More In: SPORT | Today's Paper