CHENNAI: Future Fame, who is in fine form, may complete a hat-trick in the Class I Bangalore Turf Club Trophy (1,200m), the feature event of the races to be held here on Friday (Feb. 2). There will be no false rails.

1 GRIFFIN CUP (1,000m) maiden 3-y-o only (Terms) 1-15 p.m: 1. Ranger (2) H. A. Sachin 55, 2. Yahoodotcom (4) Sham Kumar 55, 3. Angelyn (1) Casey 53.5 and 4. Queen Of Tamilnadu (3) Huzaif 53.5.

1. Queen Of Tamilnadu, 2. Ranger

2 SEWANIA PLATE (1,200m) Cl. V-A 1-45: 1. Sharavathi (9) K. S. Rathore 60, 2. Lion Mountain (8) Huzaif 59.5, 3. Star Impulse (5) Saddam Iqbal 59.5, 4. Inheritor (3) Prem 58.5, 5. Royal Marine (11) Miss Roopa 58, 6. Finest Moment (12) Milan 57.5, 7. Indian Star (2) H. A. Sachin 50.5, 8. Inviting (7) Kabthar 50.5, 9. Wayward King (6) Manikandan 49.5, 10. Rainbow Spirit (1) Lakshmanan 49.5, 11. Smart Vision (10) Ross 49.5 and 12. Secret Valour (4) M. Venkatesh 49.5.

1. Finest Moment, 2. Smart Vision, 3. Secret Valour

3 BANGALORE TURF CLUB TROPHY (1,200m) Cl. I 2-15: 1. Future Fame (4) Mohan 60, 2. Dance With Dreams (2) Prem 56.5, 3. Frantic (5) C. Velu 54.5, 4. Spectacular Quest (1) Rajendra Singh 54 and 5. Steinlen (3) M. Venkatesh 52.5.

1. Future Fame, 2. Spectacular Quest

4 BYERLY STUD PLATE (Div. I), (1,400m) Cl. V-B, 5-y-o & over 2-45: 1. Royal Amaretto (8) Ross 60, 2. Chief Emperor (5) Casey 58.5, 3. Sky Bullet (4) Milan 57.5, 4. Primaticcio (7) C. Murugan 55, 5. Direct Access (6) Akbar 49.5, 6. Northern Pride (1) Saddam Iqbal 49.5, 7. Always Champ (3) Lakshmanan 49 and 8. Gold Academy (2) Huzaif 48.

1. Primaticcio, 2. Royal Amaretto, 3. Sky Bullet

5 M.CT.M. CHIDAMBARAM CHETTIYAR MEMORIAL CUP (1,600m) Cl. II 3-15: 1. Moon Emperor (2) Rajendra Singh 60, 2. Star Memories (3) Mohan 57.5, 3. Magical Sunst (4) Senthil Kumar 57, 4. Supreme Princess (5) Prem 55.5 and 5. Man Of Honour (1) C. Murugan 47.

1. Supreme Princess, 2. Man Of Honour

6 BYERLY STUD PLATE (Div. II), (1,400m) Cl. V-B, 5-y-o & over 3-45: 1. Russian Valour (5) Milan 60, 2. Salient Star (1) Ross 57, 3. Saddler's Quest (6) S. Manohar 56, 4. Far Storm (3) Casey 55.5, 5. High Accolade (2) Sham Kumar 52.5, 6. Splendid Gesture (4) C. Umesh 52.5, 7. Star Salute (8) C. Velu 52 and 8. Icelandic Hope (7) H. A. Sachin 49.

1. Star Salute, 2. Saddler's Quest, 3. Russian Valour

7 SOUTH INDIA EQUESTRIAN GUIDE GOLD CUP (1,400m) Cl. IV 4-15: 1. Irish Noble (6) Senthil Kumar 60, 2. Galaxy King (2) Mohan 58.5, 3. Lucky Pioneer (1) Rajendra Singh 57, 4. Beau Gallant (4) C. Velu 56.5, 5. Dashing Brave (3) M. Venkatesh 52.5 and 6. Turbulent Force (5) Babul 48.

1. Galaxy King, 2. Beau Gallant

8 BYERLY STUD PLATE (Div. III), (1,400m) Cl. V-B, 5-y-o & over 4-45: 1. Secret Dance (4) Manikandan 60, 2. Fire Lover (1) Kabthar 57.5, 3. Magic Kingdom (2) Lakshmanan 55, 4. Quadrigar (5) Miss Roopa 55, 5. Grand Matador (3) Casey 51, 6. Music Prospector (7) S. Manohar 50 and 7. Dreams Of Glory (6) Huzaif 48.

1. Secret Dance, 2. Grand Matador, 3. Music Prospector

9 BYERLY STUD PLATE (Div. IV), (1,400m) Cl. V-B, 5-y-o & over 5-15: 1. Godolphin Star (7) Manikandan 60, 2. Supreme General (1) Rajendra Singh 59, 3. Ballydoyle Star (2) Senthil Kumar 58, 4. Dazzling Quintet (5) Mohan 58, 5. On The Ridge (4) Prem 57.5, 6. Mighty Flash (3) Kabthar 55.5 and 7. Magical Strike (6) S. Manohar 55.

1. Godolphin Star, 2. Supreme General, 3. On The Ridge

Day's best: Future Fame

Double: Supreme Princess

Star Salute

Jackpot: 5, 6, 7, 8 & 9.

Treble: 7, 8 & 9.

More In: SPORT | Today's Paper