Sports Correspondent

MADURAI: K. Vaishali and R. Divya Sai representing SDAT (Madurai) won 5 gold medals each in the girls' group I and group III respectively in the State-level non-medallist swimming meet, organised by Madurai District Aquatic Association, recently.

The results (winners only): Boys: Group 1: 100m: Backstroke: J. Joy Poly Corb 2:46.23; breaststroke: K. Ramamurthy 1:29.48; butterfly: P. Aravindan 1:22.59.

200m: Freestyle: C. Sagidas 2:43.34; backstroke: K. Sathyaraju 3:02.35; breaststroke: P. Aravind Ram 3:19.88; butterfly: J. Dinesh Pandian 3.20.96; IM: Joy Poly; zoom freestyle: Joy Poly 2:46.23.

Group II: 100m: Freestyle: Abinash 1:24.57; backstroke: Md. Rasheed 1:24.57; breaststroke: Sathish Kumar 1:44.85; butterfly: Narayanaswamy 1:39.49.

200m: Freestyle: V. Abinash 2:49.9; backstroke: Abinash 3:01.73; breaststroke: P. Narayanaswamy 3:42.16; butterfly: Narayanaswamy; IM: Abinash 3:14.28.

Group III: 50m: Freestyle: K. Surya Prakash 31.89; backstroke: J.S. Bala Prasanna 45.06; breaststroke: P. Dinesh Kumar 45.60; butterfly: B. Sathish 35.97; 200 IM: B. Sathish 3:00.37.

100m: Freestyle: Sathish 1:12.94; backstroke: Bala 1:37.64; breaststroke: Dinesh 1:43.59; butterfly: Sathish 1:25.08.

Group IV: 50m: Freestyle: S. Abishek 35.19s; backstroke: Md. Ifran Khan 46.13; breaststroke: T. Emil Robin Singh 45.40; butterfly: R. Vishak 45.40; 200m IM: Abishek 3:30.91; 100m freestyle: Abishek 1:14.27.

Group IV: 50m freestyle: A. Dharanidharan 1:00.68.

Girls: Group I: 100m: Freestyle: Sharani 2:05.81; backstroke: Vaishali 2:00.88; breaststroke: Sharani 2:23.28; butterfly: Vaishali 2:08.44.

200m: Freestyle: C. Sharani 4:34.15; backstroke: K. Vaishali 4:09.48; breaststroke: Sharani 4:53.61; butterfly: K. Vaishali 4:20.60; 200m IM: Vaishali 4:20.60.

Group II: 100m: Freestyle: Aarthy 1:21.52; breaststroke: Benita 1:44.40; butterfly: Aarthy 1:31.87; backstroke: Aarthy 1:38.35.

200m: Freestyle: T. Aarthy 2:54.34; backstroke: S. Benita Yazhini 3:25.60; breaststroke: M.S. Barhthra 3:56.105; butterfly: Benita 3:25.74; 200 IM: Benita 3:21.61.

Group III: 50m: Freestyle: J. Deepika 39.68; backstroke: P. Nandini 47.31; breaststroke: R. Divya Sai 40.42; butterfly: Divya 40.42; 200 IM: Divya 3:28.79.

100m: Freestyle: Nandhini 1:26.61; backstroke: Nandhini 1:47.29; breaststroke: Divya 1:38.03; butterfly: Divya 1:38.42.

Group V: 50m: Freestyle: K. Sathyavathi 1:01.77.

More In: SPORT | Today's Paper