Trainer M.K.Jadhav’s ward Hunter Bay who ran second in his last start should make amends in the Paranjape Juvenile Gold Cup (1,200m) the feature event of the races to be held here on Saturday (Sept. 12).

False rails will be announced two hours before the first race.

1. FORTUNE HUNTER PLATE (1,000m), Cl. V, rated 00 to 19, 2.00 p.m: 1. Secret Talk (1) D.S.Rathore 59, 2. Ashwa Prahar (Late Sarjerao) (9) P.S.Chouhan 58.5, 3. Mrs Jones (8) Stephane 58, 4. Start Me Up (7) Kamlesh 57.5, 5. Ashwa Saball (Late Aiming High) (4) Vivek 56.5, 6. Secret Agenda (2) P.Naidu 55.5, 7. Strike It Rich (5) C.S.Jodha 53.5, 8. Glory Of Love (6) Sandesh 51.5 and 9. Flying Rock (3) D.K.Ashish 49.5.

1. Secret Talk,

2. Strike It Rich,

3. Glory Of Love

2. GREAT SECRET PLATE (1,200m), Cl. IV, rated 20 to 46, 2.30: 1. Sea Value (6) I. Chisty 61, 2. Blue Daffodils (7) Merchant 60, 3. Hidden Danger (8) C.S.Jodha 58.5, 4. Casual Look (3) S.Nayak 58, 5. Share My Dreams (1) D.K.Ashish 56, 6. Classic Ruler (5) C. Rajendra 55.5, 7. Warcraft (9) S.Sunil 54, 8. Gloria (4) H.G.Rathod 52.5 and 9. Surmount (2) T.Atul 50.

1. Sea Value, 2. Warcraft, 3. Classic Ruler

3. ALEXANDRESS PLATE (2,400m), Cl. III, rated 40 to 66, 3.00: 1. Clarion Call (2) Kamlesh 59, 2. Tromos (3) Srinath 58.5, 3. Thanda (5) Parmar 58, 4. The Giant (4) Neeraj 57.5, 5. Rage Of Angels (6) N.Jodha 51.5 and 6. Equality (1) P.S.Chouhan 49.

1. Tromos, 2. Clarion Call, 3. Thanda

4. YOGENDER SINGH TROPHY (DIV.II), (1,600m), Cl. IV, rated 20 to 46, 3.30: 1. Balas Best (7) P.S.Chouhan 59, 2. Fire Vault (8) Baria 59, 3. Marine Zone (6) N.Jodha 59, 4. Golden Knight (1) Shailesh 58.5, 5. Royal Bella (3) J.Chinoy 58.5, 6. Arabian Champ (2) Kamlesh 58, 7. Silver Screen (4) P.Naidu 57 and 8. Tommy Carmichael (5) Shammi 54.5.

1. Arabian Champ,

2. Fire Vault,

3. Marine Zone

5. FAIR HAVEN TROPHY (1,800m), Cl. I, rated 80 and upward, 4.00: 1. Mr Greedy (7) Parmar 62.5, 2. Priapus (4) D.Akkshay 62.5, 3. Agha (3) D.S.Rathore 60, 4. Balance De Power (1) Neeraj 54, 5. Veera Wang (2) Kamlesh 53, 6. Versaki (5) C.Rajendra 51.5, 7. Flashing Flame (6) N.Jodha 49 and 8. Star Crusader (8) S.Kamble 49.

1. Versaki, 2. Priapus,

3. Mr Greedy

6. PARANJAPE JUVENILE GOLD CUP (1,200m), Maiden, 3-y-o only, Terms, 4.30: 1. Blazing Spectacle (1) B.Prakash 56, 2. Hunter Bay (10) Srinath 56, 3. River Dragon (5) I. Chisty 56, 4. River Force (9) S.Nayak 56, 5. Supreme Emperor (6) Shailesh 56, 6. Track Thunder (4) Aadesh 56, 7. Dear Liza (2) Kamlesh 54.5, 8. Peregrine Falcon (7) C.S.Jodha 54.5, 9. Satsuma Star (3) Suraj Narredu 54.5 and 10. Sing Along (8) Neeraj 54.5.

1. Hunter Bay,

2. Blazing Spectacle,

3. Satsuma Star

7. YOGENDER SINGH TROPHY (DIV.I), (1,600m), Cl. IV, rated 20 to 46, 5.00: 1. Amore Mio (7) Suraj Narredu 60.5, 2. Patek Philippe (8) Neeraj 60.5, 3. Force Of Law (9) Stephane 60, 4. Ashwa Prayag (4) M.Narredu 59.5, 5. Eagle Mountain (5) S.Sunil 57.5, 6. Ecstatica (6) Srinath 56.5, 7. Fluent Victory (3) N.Jodha 56, 8. Suavemente (2) Kamlesh 56 and 9. Wings Of Angels (1) Sandesh 54.5.

1. Amore Mio,

2. Suavemente,

3. Ecstatica

8. NATIONALISTIC PLATE (1,200m), Cl. II, rated 60 to 86, 5.30: 1. Beau Monde (3) Stephane 59, 2. Premier Perception (4) I.Chisty 57, 3. The Rising (5) P.S.Chouhan 56.5, 4. Arkhos (6) Neeraj 55.5, 5. Elementto Angel (2) Vivek 55, 6. War Of Attrition (8) Srinath 54.5, 7. Athena (7) M.Narredu 54 and 8. Ponyta (1) N.Jodha 51.

1. Premier Perception,

2. War Of Attrition,

3. The Rising

Days Best : Versaki.

Double: Sea Value-

Tromos.

Jackpot : 4, 5, 6, 7 & 8.

Treble: (i) 5, 6 & 7. (ii) 6, 7 & 8.

Tanala: All races.

Super Jackpot: 3, 4, 5, 6 , 7 & 8.

More In: Races | Sport