Ground Crew and Azaiba may fight out the finish of the Div. I Raja R. J. K. Ranga Rao, Zamindar Of Chikkavaram Memorial Cup (1,400m), the main event of the races to be held here on Saturday (October 12).

1 CAMINO CUP (1,600m), 3-y-o & over, rated upto 50 (Cat. III), 1.45 p.m.: 1. Kianoosh (8) B. H. Prashant 60, 2. Fortunate (1) G. Naresh 58.5, 3. Kohinoor Angel (2) N. Rajesh 58, 4. Ray Of Hope (7) A. M. Tograllu 56.5, 5. Energetic Lass (4) Nitin Singh 56, 6. Golden Flash (3) Sai Kumar 54.5, 7. Graceland (5) Sai Vamshi 53.5 and 8. Fashionista (6) Ravinder Singh 53.

1. Ray Of Hope, 2. Golden Flash, 3. Graceland

2 TOP MOST PLATE (Div. II), (1,400m), 3-y-o & over, rated upto 25 (Cat. III), 2.15: 1. Cannon One (1) N. Rawal 62, 2. Killer Instinct (9) S. S. Tanwar 62, 3. Magical Punch (7) Sai Vamshi 62, 4. Royal Bird (2) S. Sreekant 62, 5. Nano Dame (5) K. Mukesh Kumar 61.5, 6. Royal Glory (4) Sai Kumar 60, 7. Kohinoor Adhira (3) N. Rajesh 58.5, 8. Hard Hit (6) Nitin Singh 51 and 9. Anangalekha (8) Ravinder Singh 50.

1. Kohinoor Adhira, 2. Nano Dame, 3. Hard Hit

3 CANDY MAN PLATE (2,000m), 3-y-o & over, rated upto 75 (Cat. II), 2.45: 1. Golden Rule (2) Kuldeep Singh 60.5, 2. Laurel Canyon (3) Sai Kumar 55, 3. Racing Tycoon (1) A. M. Tograllu 54.5, 4. Vocation (5) Sai Vamshi 53.5, 5. Compromise (6) Deep Shanker 52, 6. Symbol Of Victory (4) Ashhad Asbar 51.5 and 7. Sheikhs Emperor (7) N. Rawal 50.

1. Vocation, 2. Symbol Of Victory, 3. Golden Rule

4 PRINCE REGENT PLATE (1,400m), 3-y-o & over, rated upto 50 (Cat. III), 3.15: 1. Princely Right (2) K. Anil 60, 2. Riverdale (9) Kuldeep Singh 60, 3. Chocolate Soldier (7) Deepak Singh 59, 4. Jamie (4) S. Shiva Kumar 58.5, 5. Staminoizd (5) N. Rawal 56.5, 6. Queen Of Court (3) Harinder Singh 56, 7. Natalia (6) Deep Shanker 52.5, 8. Captain Nemo (11) Ashhad Asbar 51.5, 9. True Haven (8) Ravinder Singh 51.5, 10. Well Wisher (10) Nitin Singh 51 and 11. True Queen (1) A. K. Pawar 50.5.

1. Riverdale, 2. Natalia, 3. Princely Right

5 RAJA R. J. K. RANGA RAO, ZAMINDAR OF CHIKKAVARAM MEMORIAL CUP (Div. I), (1,400m), 4-y-o & over, rated upto 75 (Cat. II), 3.45: 1. Da Xia (4) N. Rawal 62, 2. Aziaba (1) Ajit Singh 61, 3. Golden Spirit (6) S. Shiva Kumar 59, 4. San Ramon (3) Kuldeep Singh 57.5, 5. Robust (2) A M Tograllu 54, 6. Ground Crew (8) N. S. Rathore 53, 7. Rose Queen (5) G. Naresh 51, 8. Big Boss (7) Sai Vamshi 50 and 9. Cannon Ten (9) Ashhad Asbar 50.

1. Ground Crew, 2. Azaiba, 3. Da Xia

6 RAJA R. J. K. RANGA RAO, ZAMINDAR OF CHIKKAVARAM MEMORIAL CUP (Div. II), (1,400m), 4-y-o & over, rated upto 75 (Cat. II), 4.15: 1. Jabel Queen (8) K. Mukesh Kumar 62, 2. Ice Lolly (6) Sai Kumar 59.5, 3. Elzaam (5) B. H. Prashant 58.5, 4. Prince Of Arabia (4) A. K. Pawar 54.5, 5. Pacific Star (1) P. Venkat 54, 6. Any Given Time (3) Ashhad Asbar 52.5, 7. Star Prospect (2) Md. Sameeruddin 51, 8. Star Experience (7) Praveen Gaddam 50 and 9. Ziglar (9) N. Rawal 50.

1. Jabel Queen, 2. Prince Of Arabia, 3. Ice Lolly

7 TOP MOST PLATE (Div. I), (1,400m), 3-y-o & over, rated upto 25, 4.45: 1. Amazing Power (10) Akshay Kumar 62, 2. Classic Wish (5) N. Rawal 62, 3. Macintosh (6) Ajit Singh 62, 4. Paying Guest (1) K. Anil 62, 5. Sarvagnya (3) Deepak Singh 62, 6. Half Moon Bay (7) Sai Kumar 59.5, 7. Tricks Of Gold (4) N. Rajesh 59.5, 8. Enrapture (8) Praveen Kumar 58, 9. Khalis Gold (9) Nitin Singh 56.5 and 10. Blue Diamond (2) Sai Vamshi 51.

1. Classic Wish, 2. Sarvagnya, 3. Amazing Power

Day’s best: Vocation

Double: Ray Of Hope – Ground Crew

Jkt: 3, 4, 5, 6 & 7; Tr (i): 2, 3 & 4; (ii): 5, 6 & 7; Tla: All races.

Keywords: Hyderabad races

More In: Races | Sport